Gelişim Süreci Nedir

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses'in geliştirdiği "GTOS Therapy" sayesinde, ağrılardan, benzerleri ABD'de yaklaşık 200 bin tıp profesyonelinin uyguladığı manuel terapilerden farklı 1-3 saat süren tek seansta kurtulmak mümkün olmuştur.

Terapi, kontrol grup dizaynı kullanılarak elde edilecek uygun bilimsel data desteği ile 21. Yüzyılın ana modeli olabilecek, kendine özgü ve gerçekten çok düşük maliyetli, alternatif bir tedavi protokolü önermektedir. 
Prof.Dr.Whitney R.Powers
(Emeritus Profesör Anatomi, Nörobiyoloji ve Sağlık Bilimleri Boston Üniversitesi / ABD)

Dr. Çetin Gürses tarafından 1991 den beri 7000 ni aşkın ağır vaka üzerinde yapılan başarılı uygulamalarla geliştirilen GTOS Therapy teşhis ve tedavi sistemi Amerikan , AB ve Türk patent ofislerince bir buluş olarak onaylandı. GTOS Therapy, Dr. Gürses'in daha önce onaylanmış 4 buluşundan sonuncusu. Üstelik bu yeni tedaviyi inceleyen Boston Üniversitesi Nöroloji Bilimleri Bölüm Başkanı ve Amerika Ağrı Yönetimi Akademisi (AAPM) Diplomatı Prof. Dr. R. Whitney Powers'ın verdiği raporda GTOS Therapy'yi "Diğer Tedavilere Alternatif Olacak 21.yüzyılın Tedavisi" olarak nitelendirmiştir.